2. běh kurzu

Co o Alfě řekli / dojmy z posledního setkání

...pro mě bylo tohle společenství přínosem v tom, že jsem přišel mezi lidi, kteří si umí naslouchat, kteří se chápou, kteří jsou prostě fajn.

_________________________

Chtěl bych především všem poděkovat, protože mi ta Alfa pomohla. (...) zejména v naší skupince jsem potkal spoustu lidí a viděl jsem farnost, která funguje. V naší skupince jsem se cítil velice dobře. Byla možnost se na cokoliv ptát a řekl bych, že mi Alfa dala spoustu odpovědí na mé otázky a zároveň i spoustu věcí, nad kterými jsem mohl přemýšlet. Určitě mi ale pomohla s poznáním Boha a za to bych všem chtěl hrozně moc poděkovat.

______________________

Z naší skupiny bych chtěla poděkovat zejména za obrovské přijetí a za svobodu. To bylo strašně důležité. Udivovalo mě, kolik lidí od nás se na tom podílí, co všechno děláte a jak to umíte dělat spolu. A tak chci poděkovat i vaší farnosti za to, že ukazujete, jak se dá žít s Bohem a společně a že Alfu děláte.

_____________________________

Já, než jsem se dostal na Alfu, tak jsem si myslel, že žiji takovým tím dobrým životem, že dělám dobré věci a žiji tak, jak by člověk měl. A myslel jsem si, že to stačí. Tady se mi otevřely obzory a zjistil jsem, že bych mohl žít lépe a dělat něco víc. Hodně se mi na Alfě líbila osobní svědectví přednášejících i ve skupinkách. No a dopadlo to tak, že jsem se nakonec rozhodl, že chci být pokřtěn a myslím, že nebýt Alfy, tak bych k tomuto rozhodnutí nedospěl a žil bych dál v tom, že stačí jen se tak nějak dobře chovat a že to bude všechno dobré...