Jdi na obsah Jdi na menu

Organizace dětí v kostele

ORGANIZACE DĚTÍ V NAŠEM KOSTELE

 
 Vážení rodiče,
  chtěli bychom Vás informovat o tom, jakým způsobem mohou Vaše děti společně s Vámi prožívat nedělní bohoslužby v naší farnosti. Chceme, aby děti, ale i jejich rodiče, měli možnost prožít co nejlépe nedělní bohoslužbu, a proto nabízíme možnost zapojit se. Pokud by se někteří z rodičů chtěli podílet na organizaci a tvorbě programů (např. nedělních katechezí), budeme moc rádi.

Nedělní katecheze pro děti (do 4 – 5 let)


Malé děti mohou po úvodní modlitbě odejít do klubu DCB (první dveře vpravo v chodbě k toaletě), kde je pro ně připraven program týkající se tématu aktuálního evangelia. Malé děti tak mohou přijatelnou formou prožít evangelium. Program končí s přímluvami a děti mají poté možnost zapojit se do průvodu s obětními dary. Cílem je zprostředkovat evangelium malým dětem, které se jinak během bohoslužby slova přirozeně nudí.
 

Rezervovaná místa v předních lavicích (děti od 4 – 5 let)

 

 
Pro starší děti, které již vydrží v tichosti poslouchat, jsou rezervována místa v prvních dvou lavicích. Samozřejmě tam mohou sedět i rodiče s dětmi. Cílem je dát dětem i rodičům možnost se plně účastnit mše svaté. Jsou-li děti blíže k oltáři, mohou se lépe soustředit, prožívat a slavit spolu s dospělými celou bohoslužbu. Navíc je zde prostor pro interakci s panem farářem a děti se tak mohou více zapojit do bohoslužby.
Pokud byste chtěli s dětmi sedět v předních lavicích JE POTŘEBA S DĚTMI PŘIJÍT VČAS – JEŠTĚ PŘED ZAČÁTKEM BOHOSLUŽBY.
  

Zapojení do průvodu s obětními dary

 

 
Děti se po přímluvách mohou zapojit do průvodu s obětními dary. Kromě darů mohou děti nést i svíčky a konkrétně se tak podílet na společném slavení  bohoslužby.
  

Zapůjčení NEDĚLNÍCH MISÁLKŮ

 

 
V předsíni kostela v polici se zpěvníky jsou k dispozici dětem Misálky, které jim mohou pomoci zorientovat se v průběhu nedělních bohoslužeb. Ty si lze vypůjčit stejně jako zpěvníky. PROSÍME O POZORNOST PŘI NAKLÁDÁNÍ S NIMI, aby se zbytečně neponičily a mohly sloužit co nejdéle. Zároveň prosíme o jejich vrácení na místo po skončení bohoslužby.
 
za realizační tým nedělních katechezí
Pavol Janto
603 390 515